התקנת מערכות סולאריות

בליבת העבודה שלנו שוכנת מערכת מופלאה ומשוכללת שיכולה – באופן הכי ליטרלי –  להפיק אנרגיה (וכסף) מהאוויר (או יותר נכון, מהפוטונים באוויר). זוהי המערכת הסולארית : מכשיר להפקת אנרגיה נקייה, ירוקה, יעילה, רווחית והכי חשוב – מתחדשת. אז כיצד עובדות מערכות סולאריות? ואיך אפשר להרוויח כסף מהשמש בלי השקעה?

מערכות סולאריות » התקנת מערכות סולאריות

כיצד פועלות מערכות סולאריות?

מערכות סולאריות ממירות את אור השמש לאנרגיה חשמלית באמצעות לוחות פוטו-וולטאיים (PV) או באמצעות מראות המרכזות את קרינת השמש. ניתן להשתמש באנרגיה זו לייצור חשמל או לאחסן בסוללות או באחסון תרמי.

לוחות פוטו-וולטאיים (PV)

שיטה זו משמשת לייצור חשמל סולארי בשדות סולאריים בקנה מידה קטן ובינוני. כאשר השמש זורחת על פאנל סולארי, אנרגיה מאור השמש נספגת על ידי תאי ה- PV בפאנל. אנרגיה זו יוצרת מטענים חשמליים הנעים בתגובה לשדה חשמלי פנימי בתא, וגורמים לזרם חשמל.

ריכוז כוח סולארי-תרמי

מערכות ריכוז אנרגיה סולארית (CSP) משתמשות במראות כדי להחזיר ולרכז אור שמש על מקלטים שאוספים אנרגיה סולארית וממירים אותה לחום, אשר באמצעותה ניתן לייצר חשמל או לאחסן לשימוש מאוחר יותר. בטכנולוגיה זו משתמשים בעיקר בתחנות כוח גדולות מאוד.

ניצול האנרגיה הסולארית

ייצור האנרגיה הסולארית הוא רק השלב הראשון בתהליך. לאחר הייצור, יש לדאוג לניצול או אחסון של האנרגיה.

מדינת ישראל מאפשרת לבעלי מערכות סולאריות להתחבר אל מערכת החשמל המרכזית בישראל ולמכור את החשמל שלהם לחברת החשמל בתעריף קבוע. באופן זה, אף טיפת חשמל לא הולכת לאיבוד.

האם כדאי להתקין מערכות סולאריות?

בליבת העבודה שלנו שוכנת מערכת מופלאה ומשוכללת שיכולה – באופן הכי ליטרלי –  להפיק אנרגיה (וכסף) מהאוויר (או יותר נכון, מהפוטונים באוויר). זוהי המערכת הסולארית : מכשיר להפקת אנרגיה נקייה, אנרגיה ירוקה, יעילה, רווחית והכי חשוב – מתחדשת. אז כיצד עובדות מערכות סולאריות? ואיך אפשר להרוויח כסף מהשמש בלי השקעה?

  1. בלאי – קליטת השמש של מערכות סולאריות (ולכן גם ההכנסה מהמערכת) יורדת כל שנה בכ-0.5%-1% בממוצע.
  2. עלויות תחזוקה וניקיון – כדי לשמור על תפוקה מירבית, חשוב לנקות ולתחזק את המערכות באמצעות איש מקצוע לפחות פעם בשנה.
  3. סיכוני חסימת שמש – מישהו מגדל עצים ליד הבית שלכם? נפל לכם הפאנל? כל ירידה בתופקת החשמל פוגעת לכם בכיס באופן ישיר.
  4.  שינוי תעריף קניית חשמל סולארי – חברת החשמל יכולה להחליט לשנות את המחיר לקוט"ש אנרגיה סולארית וכך לפגוע לכם בהכנסות בצורה דרמטית.

הפתרון? השכרת גגות לאנרגיה סולארית

חברת רקיע סולאר שוכרת גגות מבעלי נכסים עם גג בגודל 300 מ"ר ומעלה, בחוזה חתום ל-25 שנה. בעלי הגגות נהנים מהכנסה חודשית קבועה ובטוחה, ללא סיכון וללא השקעה כספית.

אנרגיה ירוקה

מה זה התקנת מערכות סולאריות?

בעלי נכסים אחראיים מחפשים אלטרנטיבות בר-קיימא להפחתת עלויות הנכסים שלהם. התקנת מערכות סולאריות מספקת החזר השקעה טוב באמצעות שימוש בשטח הגג שאינו מנוצל הדורש תחזוקה מינימלית. לכל זה יש השפעה טובה על חשבון הבנק והשפעה גדולה עוד יותר על הסביבה.

בכל הנוגע למערכת סולארית מסחרית, רקיע סולאר לוקחת את ההובלה עם מגוון רחב של פתרונות אנרגיה ללקוחות שונים ומגוונים. רקיע סולאר שוכרת גגות ומגרשים של מבנים מסחריים, חקלאיים, תעשייתיים וכדומה. אנו קוראים לכם לנצל את הגג שלכם ללהרוויח הכנסה קבועה לאורך זמן ולקחת חלק פעיל וחשוב בשמירה על הסביבה.  

תהליך התקנת מערכות סולאריות על גגות הוא האומנם בגדילה אבל עם הבירוקרטיה הישראלית יכול לקחת זמן וכסף. רקיע סולאר חוסכת לכם זמן וכסף על ידי טיפול בכל ההיבטים של התקנת  מערכת סולארית לגג ומעניקה לכם בתמורה צ'ק חודשי לשימוש בגג שלכם. כך תוכלו להתמקד בעסק שלכם. 

ניתן לבצע התקנת מערכות סולאריות על סוגי מבנים ומגרשים  ומגוונים לדוגמא: 

גגות נכסים חקלאיים – רפתות, לולים וכדומה 

גגות נכסים מסחריים – מרכזי מסחר, קניונים, אולמות אירועים וכנסים ועוד. 

גגות נכסים תעשייתיים – מפעלים, גגות מחסנים וכדומה. 

גגות  מגרשים – מגרשי כדורגל וכדורסל  – ישנה אפשרות גם לבצע קירוי של המגרש באמצעות פאנלים סולארים.  

הכנסה שלכם אינה תלוייה במזג האויר –  גם ביום מעונן עליכם זורחת השמש, אתם עדיין מקבלים תשלום שכירות קבוע. תוכלו לחסוך את הריביות על הלוואה בבנק ולגדול מבלי להיות תלויים באחרים. דמי השכירות שתקבלו עבור השימוש בגג שלכם אינו משתנה או תלוי בגורמים שונים. אתם את שלכם מקבלים. 

מיתוג ירוק בעולם תעשייתי 

העולם הופך ירוק יותר התקנת מערכות סולאריות על גג המפעל שלכם מאפשרת לכם לקחת חלק ממהפכה הכי חמה בעולם – אנרגיה ירוקה. זו דרך מעולה למתג את עצמכם כמי שלוקחים חלק בשמירה על איכות הסביבה ומאפשרת לכם להרוויח במקביל דמי שכירות חודשיים- והכל עבור השכרת שטח מת כמו שטח הגג על גבי המפעל או לול או רפת. 

איך זה עובד התקנת מערכות סולאריות? 

יש לכם גג או מגרש בגודל 500 מ"ר ומעלה. אנחנו ברקיע סולאר נשמח להגיע ולערוך סקר על ידי מהנדסים ואנשי מקצוע מתאימים לבדיקת הגג. במידה וגג מתאים נשגר לכם תוך ימים ספורים הצעת מחיר להשכרת הגג הכוללת פירוט של דמי השכירות לה תהיו זכאים בכל חודש במשך שנים. 

הצוות שלנו ידאג לכל האישורים מול רשויות הממשלה השונות כמו חברת החשמל, משרד האנרגיה ועוד. וידאג להתקנת מערכות סולאריות על גגות שלכם. 

עשינו להם חשק להפוך ירוקים ולהרוויח הכנסה נוספת – צרו איתנו קשר!

שאלות ותשובות התקנת מערכת סולארית

הגג עליו מותקנת מערכת סולארית חייב להיות בגודל של 500 מ”ר לפחות. לפני התקנת המערכת יש לבדוק את החיבור לחשמל והתשתיות. התהליך מול רשויות המדינה כולל: בדיקת חיבור חשמל בהתאמה לשטח, בדיקת קונסטרוקציה וחשמל שבודקת מה הוא גודל החיבור, סלילת תשתיות, בדיקת טופס 4. ברקיע סולאר נשמח להיפגש בשטח לפגישת היכרות הכוללת בדיקת היתכנות להתקנה אשר תניב לכם הכנסה פסיבית קבועה.

על מנת לבצע התקנת מערכת סולארית הגג חייב לעמוד בכמה דרישות 

  • גודל הגג חייב להיות 500 מ”ר ומעלה. 
  • חיבור חשמל צריך להיות בהתאם לשטח בין 315-160 אמפר.
  • הגג חייב לעבור בדיקת קונסטרוקציה וחשמל. 

אנחנו ברקיע סולאר מומחים בהתקנת מערכות סולאריות, תפקידנו הוא לדאוג לכל הבירוקרטיה מסביב הכולל בין היתר את רישום בחברת החשמל והמשרד לאיכות הסביבה.

בעלי מבנים גדולים כמו מפעלים, לולים, רפתות, אולמות כנסים מקבלים תמריצים מהמדינה להתקנת פאנלים סולאריים על גגות נכסיהם. עלות ההתקנה של מערכת סולארית לגג היא יקרה. פתרון השכרת הגג לגורם שלישי יכולה לעזור לבעלי הנכס לזכות בהכנסה קבועה ולשמור על הסביבה.

עלות התקנה של מערכת סולארית על גבי גג מסחרי יכולה להיות עניין יקר מאוד. הפתרון הטוב ביותר היא השכרת הגג לגורם שלישי, כמו חברת רקיע סולאר. החברה שוכרת את הגג מבעליה ומתקינה מערכת סולארית. בעלי הגג זוכים להכנסה פסיבית קבועה מבלי להשקיע אגורה.