אנרגיה ירוקה

מתענינים באנרגיה ירוקה? 75,732,000 חביות. זו כמות הנפט שאנחנו מוציאים כל יום מבטן האדמה. לקח לדינזאורים עשרות מיליוני שנים כדי לשקוע באדמה, לעבור תהליך מטה-מורפוזה ולהפוך לגז טבעי ולנוזל השחור הצמיג שאנחנו קונים בתחנה כדי להזריק למכוניות שלנו. לקחו לעצים פרה-היסטוריים עשרות מיליוני שנים להימעך ולהישרף תחת הלחץ העצום של כדור הארץ כדי להפוך לפחם – חומר הבערה האהוב על תחנת החשמל שלנו. ובהערכה האופטימית ביותר נותר לנו 200 שנה של אנרגיה מהמקורות הללו.

לא רק שמקורות האנרגיה העיקריים שלנו לא יישארו כאן לתמיד, הם גם מזהמים את העולם שלנו בפחמן דו חמצני בתהליך הפקת האנרגיה מהם. הדבר מתבטא באיכות אוויר נמוכה ופגיעה בשכבת האוזון החשובה לנו כל כך. אז מה עושים כדי למנוע ייבוש של מאגרי האנרגיה העיקריים שלנו והרס של כדור הארץ? התשובה היא כמובן – אנרגיה ירוקה ומתחדשת.

מה זה אנרגיה ירוקה מתחדשת?

אנרגיה מתחדשת וירוקה היא: נקיה. אנרגיה זו אינה גורמת לזיהום סביבתי, פיח ועשן. המשמעות היא שהיא מיוצרת עם השפעה סביבתית מועטה עד כדי לא קיימת, ואינה מפיצה גזי חממה לאוויר התורמים להתחממות כדור הארץ, כפי שעושים דלקים מאובנים.

 

מקורות אנרגיה מתחדשת כוללים אנרגיית רוח, אנרגיה גיאו-תרמית, אינרגיה הידרואלית, אנרגיה גרעינית ואנרגיה סולארית. מקורות רוח ומים מייצרים אנרגיה באמצעות תנועתם הטבעית של האוויר והמים, בעוד שמקורות גיאו-תרמיים וסולאריים. עם זאת, כולם מספקים אנרגיה אמינה ומגנים על הסביבה.

 

מתחדשת. מקורות אנרגיה ירוקים אינם נוצרים מחומרים בעלי כמות מוגבלת ע"פ כדור הארץ כמו דלקים מאובנים וגז טבעי. ניתן להמשיך להשתמש במקורות אנרגיה מתחדשים ללא הגבלה ומבלי להפחית את כמות המשאב ממנו מפיקים את האנרגיה.

 

זולה. ככל שהביקוש לאנרגיה זו ממשיך לגדול, מחירי חומרי הגלם המשמשים להפקת האנרגיה יורדים והתפוקה עולה. עם השנים הופכת הפקת אנרגיה ירוקה לזולה ומשתלמת עד כדי כך שהיא עקפה לאחרונה את הדלקים הפוסיליים במידת הכדאיות הכלכלית של הפקתה.

הפכו את הבית שלכם לתחנת ייצור אנרגיה מתחדשת

אם אתם מאמינים בעתיד ירוק ומתחדש (וגם מעוניינים להרוויח אלפי/עשרות אלפי שקלים בשנה ללא השקעה)
פנו אלינו עוד היום לקביעת פגישת היכרות

אנרגיה ירוקה

מה זה אנרגיה ירוקה?

כמעט כל עסק – גדול או קטן יכול לייצר אנרגיה ירוקה בין אם אתם בוחרים להתקין מערכת סולארית מסחרית לשימושכם או להשכיר את הגג לחברה המפיקה אנרגיה סולארית. אתם יכולים להרוויח ובגדול באמצעות אנרגיית השמש. הכלכלה הירוקה ההולכת ומתפתחת הופכת את הבחירה באנרגיה ירוקה לבחירה חכמה כמעט לכל העסקים. 

איך תוכלו להרוויח בגדול מאנרגיית השמש ?

ישנה כמה אופציות במשק הישראלי ליהנות מאנרגיה זו להרוויח כסף. הנה סקירה קצרה של כמה מהאופציות החמות ביותר באנרגיית השמש. 

  • התקנת מערכות סולאריות לשימוש העסק שלכם – יש לכם מפעל או מבנה הצורך הרבה חשמל . באמצעות התקנת פאנלים סולארים על הגג תוכלו לחסוך בעלויות החשמל, להפיק חשמל באמצעות אנרגית השמש. את העודפים תוכלו למכור חזרה לחברת חשמל להרוויח אקסטרא הכנסה. החיסרון העיקרי האופציה זו היא עלויות התקנה הגבוהות הצורך בתחזוק הפאנלים הסולארים. 
  • השכרת הגג לחברה המתמחה במערכות סולאריות. על מנת לחסוך לכם את הבירוקרטיה ואת עלויות התקנה הגבוהים תוכלו לבחור בהשכרת הגג. אתם בטח תשמחו להכנסה חודשית קבועה מבלי שום השקעה. תוכלו לבחור בהשכרת הגג לחברה המתמחה בייצור אנרגיה סולארית ותזכו לדמי שכירות חודשיים עבור שימוש בגג. יש לזכור כי על מנת להשכיר את הגג לחברה מתמחה בתחום כמו רקיע סולאר הגג חייב להיות בגודל של 500 מ"ר לפחות. זה יכול מרכזים מסחריים, אולמות אירועים, מבני תעשיה, מבני חקלאות(לולים, רפתות) וכדומה. 
  • קירוי מגרשים ואצטדיונים באמצעות פאנלים סולאריים. חברות אנרגיה כמו רקיע סולאר מציעות לבעלי מגרשים ואצטדיונים לחסוך את עלויות הקירוי, כיסוי התקרה באמצעות פאנלים סולאריים. היתרון המשמעותי הוא החיסכון בעלויות הקירוי היקרות קבלת הכנסה קבועה פסיבית, בלי כל מאמץ. 
  • מערכת סולארית לביתאם יש לכם בית גדול או גג גדול תוכלו לבחור במערכת סולארית לגג לצרכים אישיים או להשכיר את הגג ליהנות מדמי שכירות קבועים עבור שימוש בגג. במידה ותבחרו להתקין פאנלים סולארים על הגג לשימוש אישי תוכלו למכור את העודפים לחברת חשמל ולהנות מהרווחים אך, חשוב לקחת בחשבון את העלויות הגבוהות של התקנת מערכות סולאריות. במידה ותבחרו באופציה של השכרת הגג תוכלו לזכו בתשלום חודשי עבור שימוש בגג מבלי כל השקעה מצידכם. 

עשינו לנו חשק להפיק מאנרגיה ירוקה בלי שום השקעה. צרו איתנו קשר בהקדם

שאלות ותשובות אנרגיה ירוקה

אנרגיה ירוקה היא אנרגיה המופקת בצורה נקיה. אנרגיה ירוקה אינה גורמת לזיהום סביבתי, פיח ועשן. המשמעות היא שהיא מיוצרת עם השפעה סביבתית מועטה עד כדי לא קיימת, ואינה מפיצה גזי חממה לאוויר התורמים להתחממות כדור הארץ, כפי שעושים דלקים מאובנים. המשאב הכי נפוץ להפקת אנרגיה ירוקה היא השמש.

מערכות סולאריות מפיקות מאור השמש אנרגיה ירוקה ונקייה אשר, אינה גורמת לזיהום הסביבה. המערכות מותקנות על גבי גגות ומפיקות חשמל לשימוש עצמי. המדינה מעודדת את התקנת המערכות הסולאריות, חברת החשמל רוכשת את עודפי החשמל ומשלמת הרבה כסף. התקנת המערכת היא יקרה לכן, מומלץ לבעלי נכסים לשכור את הגג לגורם שלישי אשר יטפל התקנה ותחזוק המערכת.

מקורות אנרגיה ירוקים כוללים אנרגיית רוח, אנרגיה גיאו-תרמית, אינרגיה הידרואלית, אנרגיה גרעינית ואנרגיה סולארית. מקורות רוח ומים מייצרים אנרגיה באמצעות תנועתם הטבעית של האוויר והמים, בעוד שמקורות גיאו-תרמיים וסולאריים. עם זאת, כולם מספקים אנרגיה אמינה ומגנים על הסביבה. ישראל היא מדינה חמה ומשאב השמש מאפשר לנו לייצר חשמל רב, לשמור על הסביבה ולהרוויח כסף מבלי שום השקעה.

כן, מערכת סולארית מייצרת אנרגיה ירוקה מאור השמש. המערכת מבוססת קולטנים אשר קולטים את אור השמש ומעבדים את האנרגיה לחשמל לשימוש ביתי או מסחרי. יותר ויותר ישראלים בעלי נכסים מסחריים מבינים את החיסכון הכלכלי בהשכרת הגג.